• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Сторінка медичної сестри

/Files/images/Меланіч Людмила Володимирівна.JPG

Меланич Людмила Володимирівна - сестра медична старша
Досвідчений медичний працівник. Любить дітей та добре розуміє, що здорова дитина - це майбутнє здоров'я нації. Про неї можна сказати, що вона фахівець з усіх питань. За її ініціативою організована робота "Кабінету здоров'я", де діти отримують лікувальні процедури на фізіотерапевтичних приладах УВЧ, тубус-кварц, "Солюкс", проводить профілактичні оздоровчі заходи, які ґрунтуються на методах, традиціях і досвіді народної медицини. Особливою турботою медсестри є організація раціонального харчування: меню для дітей завжди різноманітне, калорійне. Під її керівництвом проводяться корекційні та оздоровчі вправи на попередження плоскостопості та виправлення хребта. Проводить санітарно-освітню роботу серед персоналу та батьків, випускає санбюлетні на сучасні теми. Чуйна, уважна, має великий авторитет серед батьків, які завжди прислухаються до її порад.

Заходи профілактики ротавірусної інфекції в дошкільному закладі

Однією з найпоширеніших причин тяжкої діареї у дітей є ротавірусна інфекція (РВІ), яка призводить до зневоднення дитячого організму й інших, більш небезпечних наслідків. Характерними симптомами захворювання є підвищення температури тіла, блювання, понос.
Інфекція передається здебільшого фекально-оральним шляхом. Оскільки джерелом ротавірусу є хвора людина, захворювання поширюється через прямий контакт з нею, вживання в їжу інфікованих продуктів, а також через забруднені предмети побуту – іграшки, посуд, ручки дверей, білизну тощо. Профілактика РВІ у дошкільному навчальному закладі дуже важлива, адже від проінформованості працівників і батьків та їхнього свідомого ставлення до своїх обов’язків щодо забезпечення санітарно-гігієнічних норм залежить попередження спалахів РВІ серед дітей.
Збудник ротавірусу локалізується в кишковому тракті, він стійкий до дезінфікуючих засобів і низьких температур, а також дуже швидко поширюється. Отже, РВІ належить до захворювань, профілактикою яких є належне виконання санітарно-гігієнічних заходів.
У нашому дошкільному навчальному закладі проводять низку заходів для запобігання винекненню та розповсюдженню інфекційних захворювань. Особливу увагу приділяємо профілактиці РВІ серед працівників, які опосередковано та безпосередньо контактують з дітьми, зокрема працівників харчоблоку та помічників вихователів.
Також дуже важливо навчити дітей правил особистої гігієни та постійно стежити, щоб вони дотримувались цих правил, зокрема:
• мили руки безпосередньо перед та після прийому їжі, а також після відвідування туалетної кімнати;
• носили чистий одяг;
• користувалися лише власними предметами особистої гігієни – рушником, білизною, гребінцем тощо.
Звісно, у разі виявлення хворої дитини важливо вчасно надати їй медичну допомогу та ізолювати від дитячого колективу.
Кiлькiсть переглядiв: 249